Dünya Manşet

Bakan Kacır, ‘MİYOKA’nın tanıtımını paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda gerçekleştirilen ‘MİYOKA’ adlı deneyin tanıtımını paylaştı. Bakan Kacır, ‘MİYOKA’nın tanıtımını paylaştı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, ‘MİYOKA’ deneyine ilişkin sosyal..

Bakan Kacır, ‘MİYOKA’nın tanıtımını paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda gerçekleştirilen ‘MİYOKA’ adlı deneyin tanıtımını paylaştı.

Bakan Kacır, ‘MİYOKA’nın tanıtımını paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, ‘MİYOKA’ deneyine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deney 9: MİYOKA Türk Uzay Bilim Misyonundaki onüç deneyden biri olan MİYOKA deneyi ile; Mikro yer çekimi ortamında gerçekleştirilen kurşunsuz lehimleme ile uzun süreli insanlı uzay görevleri için gerekli olan elektronik yeniden işleme, onarım ve modifikasyon yeteneklerini geliştirmek mümkün müdür sorusunun cevabı aranıyor” dedi.

Tanıtımda; MIYOKA deneyi ile birlikte; yeni uzay yaklaşımına dair uygulamalar gerçekleştirilecektir. Uzay ve savunma sanayine kurşunsuz lehimleme konusunda kritik bilgiler sağlanacaktır. Saf kalay üzerinde kalay saçaklanması araştırması gerçekleştirilecektir, Mikroyerçekimi ortamında üretim süreçlerine tarihçe kazandırılacaktır” denildi.

Miyokaaaaa

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL