Ekonomi Manşet

Emekli aylıkları oransal artışla iyileştirilecek

Son dakika haberleri: Emekliye refah payı ve SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı için hazırlık sürüyor. Refah payı hariç emekli maaşı zammı yüzde 37,57 oldu. Bu rakama ilave emekli kök..

Emekli aylıkları oransal artışla iyileştirilecek

Son dakika haberleri: Emekliye refah payı ve SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı için hazırlık sürüyor. Refah payı hariç emekli maaşı zammı yüzde 37,57 oldu. Bu rakama ilave emekli kök maaş zammı için teknik çalışmalar tamamlandı. Kalıcı refah artışı için yol haritasını belirleyen Bakan Mehmet Şimşek 7500 TL olarak uygulanan en düşük emekli maaşı için bütçeyi sonuna kadar zorlayacak. Refah payı ile kök maaş zammı ve SGK en düşük emekli maaşı için rakamlar masada.

Emekli aylıkları oransal artışla iyileştirilecek

Son dakika haberleri: Emekliye refah payı ve SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı için hazırlık sürüyor. Refah payı hariç emekli maaşı zammı yüzde 37,57 oldu. Bu rakama ilave emekli kök maaş zammı için teknik çalışmalar tamamlandı. Kalıcı refah artışı için yol haritasını belirleyen Bakan Mehmet Şimşek 7500 TL olarak uygulanan en düşük emekli maaşı için bütçeyi sonuna kadar zorlayacak. Refah payı ile kök maaş zammı ve SGK en düşük emekli maaşı için rakamlar masada. AK Parti’den emekliye ek zam açıklaması geldi. Buna göre aylıklar oransal artışla iyileştirilecek. Son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek. Merak edilen hesaplar belli oldu.

SSK ve Bağ-Kur emeklisine ek zam sinyali… AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, “Aylıklar oransal artışla iyileştirilecek” dedi.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, emekliye ek zam ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Güler, emekli zammı üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Etki analizleri, bütçe imkanları, oransal manada artış değerlendirmesi Kabine’de önümüzdeki hafta değerlendirilir” ifadelerini kullandı.

Güler, şu ifadeleri kullandı:

“Önemli olan bütçe imkanlarıyla karşılamaktır sadece bir oranın belirlenmesi artışın ortaya çıkması değil. Bütçeyi ortaya koymamız lazım bakanlığımız çalışıyor, bugün ön görüşmeyi yaptık.

Önümüzdeki haftaya kadar neticelenirse kabinede değerlendirilir sonra kanun teklifimize koyarız, üçüncü haftamızda netleştirmiş oluruz, çalışıyoruz.

Bizim kanun hazırlığımız zaten vardı. Asgari ücret artırıldığı için ilan edilen işveren desteği vardı 700 TL’ye çıkartılması, kısa çalışma ödeneği diğer hususlarla ilgili 7-8 maddelik bir paketimiz var ona çalışıyoruz bunun içinde değerlendirilir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL