Gündem Manşet

İBB Başkan Adayı Murat Kurum: İstanbul’umuzu dirençli hale getireceğiz

Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum, İstanbul’un korunması ve geliştirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Kurum, eser odaklı bir siyaset benimsediklerini ve milletle birlikte çalışarak İstanbul’u daha dirençli hale..

İBB Başkan Adayı Murat Kurum: İstanbul’umuzu dirençli hale getireceğiz

Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum, İstanbul’un korunması ve geliştirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Kurum, eser odaklı bir siyaset benimsediklerini ve milletle birlikte çalışarak İstanbul’u daha dirençli hale getireceklerini söyledi.

İBB Başkan Adayı Murat Kurum: İstanbul’umuzu dirençli hale getireceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma ve Kura Çekimi Töreni’ne katıldı. Kurum, “Asrın felaketinin acılarını, asrın kardeşliğiyle gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

“EVİNE KAVUŞMAYAN TEK BİR AFETZEDE KARDEŞİMİZ KALMAYANA DEK ÇALIŞACAĞIZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, evine kavuşmayan tek bir afetzede kalmayana dek çalışacaklarını belirterek, ‘’Sözlerimin hemen başında, Milletimizin ve İslam âleminin Miraç Gecesi’ni tebrik ediyorum. Güzelliklerin müjdecisi olan bu gecenin tüm insanlık âlemi için huzur getirmesini, ülkemize milletimize güzellikler getirmesini diliyorum.

Murat Kurum Gop

Sizlerle buluşmadan evvel, Zeytinburnu’muzda afetzede kardeşlerimizin de katılımıyla ‘Deprem Şehitlerimizi’ andık. Asrın felaketinin acısını hep birlikte, hala ilk günkü tazeliğiyle yaşıyoruz. Ama asrın felaketinin acısını asrın kardeşliğiyle gidermek için de var gücümüzle çalışıyoruz. Hamdolsun bugün artık her şehrimizde ilk yuvalarımızı teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çok daha hızlı hareket ederek, evine kavuşmayan tek bir afetzede kardeşimiz kalmayana dek çalışacağız; yavrularımızı yuvalarına kavuşturacağız.

Ben bu felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı, deprem şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Rabbim ülkemize ve milletimize böyle büyük bir acıyı bir daha yaşatmasın diyorum.” diye konuştu.

‘’KENTSEL DÖNÜŞÜMDE TEK İLÇEDE ULAŞTIĞIMIZ SAYIYA MEVCUT İBB YÖNETİMİ İSTANBUL’UN TAMAMINDA ULAŞAMADI’’

Gaziosmanpaşa’da yeni konutların ve dükkânların temellerini atmanın, kuralarını çekmenin heyecanını yaşadıklarını söyleyen Kurum, ‘’Bu kardeşiniz sizlerle, belediyemizle el ele verdi. Gaziosmanpaşa’da tamamladığımız konut sayısı 5 bini aştı. Bizim bu ulaştığımız sayıya mevcut İBB yönetimi, beş yılda İstanbul’un tamamında ulaşamadı. Kentsel dönüşümle alakalı milletimize verdikleri sözleri yerine getiremediler. Milletimiz bunu çok iyi biliyor, çok iyi görüyor. Biz her zaman eser siyaseti diyoruz. Her zaman milletimiz için, milletimizin mutluluğu için eser demeye devam edeceğiz.” dedi. 

Murat Kurum Gop2

“İSTANBUL’UMUZU DİRENÇLİ HALE GETİRECEĞİZ”

Gittikleri her ilçe de yeni temeller, yeni açılışlar ve müjdeler açıkladıklarını belirten Murat Kurum, “Biz kararlıyız. Aziz İstanbul’u koruyacağız, geleceğimizi koruyacağız. Asla imha eden, ihmal eden, görmezden gelen değil; daima üreten, inşa ve ihya eden tarafta olacağız. Sizler için taş üstüne taş koyan tarafta olacağız ve milletimizle birlikte el ele vereceğiz ve İstanbul’umuzu dirençli hale getireceğiz.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Murat Kurum’un konuşmasının ardından kura çekimi yapıldı.

Kurum’un katıldığı etkinlikte, AK Parti İstanbul milletvekilleri Derya Ayaydın, Adem Yıldırım, Hasan Turan, Kaymakam İskender Yönden, Başsavcı Haydar Memiş, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, Gaziosmanpaşa Müftüsü Paşa Bektaş, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, MHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Korhan Çalışkan da yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL