Manşet Siyaset

İBB Başkan Adayı Murat Kurum: Kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmiyoruz!

AK Parti İBB Adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Çekmeköy’de, vatandaşlarla bir araya geldi. Bütün İstanbullu’nun oyuna talip olduklarını söyleyen Murat Kurum, “Kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmiyoruz. Biz tüm İstanbul’un..

İBB Başkan Adayı Murat Kurum: Kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmiyoruz!

AK Parti İBB Adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Çekmeköy’de, vatandaşlarla bir araya geldi. Bütün İstanbullu’nun oyuna talip olduklarını söyleyen Murat Kurum, “Kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmiyoruz. Biz tüm İstanbul’un oyununa talibiz. İstanbul’da yaşayan her bir kardeşimizin oyuna talibiz” dedi.

İBB Başkan Adayı Murat Kurum: Kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmiyoruz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi Festivali’ne katıldı. Konuşmasına Gaziantep’te şehit olan 2 kahraman pilota ve Irak’ın kuzeyindeki harekat bölgesinde şehit olan Mehmetçiğe Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Kurum, “Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.” dedi. CHP’li yönetim tarafından hafriyat dökülerek kapatılan metro hattını süratle yeniden başlatacaklarını belirterek, “‘100 yıllık planlama ve strateji’ dönemine geçeceğiz.” ifadelerini kullandı. “Gençlerimiz, çocuklarımız, annelerimiz, emeklilerimiz neredeyse Büyükşehir orada olacak.” diyen Kurum, “Sadece Cumhur İttifakına gönül vermiş kardeşlerimizi değil, İstanbul’a sevdalı herkesi, durmak bilmeyen gayretimizle, muhteşem eserlerimizle gururlandıracağız.” diyerek sözlerini tamamladı. Etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Murat Kurum, “Kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmiyoruz, İstanbul’da yaşayan her bir kardeşimizin oyuna talibiz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi Festivali’ne katıldı. Önce vatandaşlara balık ekmek dağıtan Kurum, daha sonra vatandaşlara seslendi.

Gaziantep’te Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait helikopterin kırıma uğraması sonucu şehit olan 2 kahraman pilota ve Irak’ın kuzeyindeki harekat bölgesinde şehit olan Mehmetçiğe Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Kurum, “Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Şehit pilot Cemil Gülen ile anısını anlatan Kurum, “Bozkurt’ta sel bölgesinde arama kurtarma çalışmalarını yapmak, oradaki afetzede kardeşlerimize yardım etmek için kullandığımız helikopterin pilotuydu. Gece gündüz demeden fedakarca çalıştı, bizim mesai arkadaşımız oldu. Orada ve diğer afetlerde hep milletimiz için koşturdu. Milletimizin güvenliği için mücadele etti. Dün gece arkadaşlar acı haberi bana getirdiklerinde çok üzüldüm. Biz ondan razıyız, rabbim de razı olsun. Rabbim gani gani rahmet eylesin.” ifadelerini kullandı.

“Eser ve hizmet siyaseti anlayışıyla başarı hikayeleri yazdık”

5 yıllık Bakanlığı döneminde Karadeniz’de yaptığı çalışmalardan bahseden Kurum, “Bugün Karadeniz’imizin her şehrine dokunmuş, her şehrinde muhakkak bir eseri, projesi olan bir kardeşiniz olarak karşınızdayım. Eser ve hizmet siyaseti anlayışıyla Karadeniz’imizin tüm şehirlerinde başarı hikayeleri yazdık. Memleketiniz Rize’ye gittiğinizde Ayder’de, Trabzon’a gittiğinizde Uzungöl’de, Samsun’a gittiğinizde Toybelen Sıfır Atık Sanayi Sitesinde, Sinop’a, Kastamonu’ya, Bartın’a, Giresun’a, Ordu’ya ve Artvin’e gittiğinizde inşa ettiğimiz afet konutlarında hep bunu görürsünüz. Kısacası Karadeniz’de ayak basmadık tek bir dağ, tek bir tepe, tek bir yayla dahi bırakmadık. Her bir karışını sizlere hizmet etmek için eserlerle donattık.” dedi.

“Bugün aynı anlayışla İstanbul’umuza, İstanbullu kardeşlerimize, Karadenizli hemşerilerimize hizmet etmek için yeni bir yola çıktık.” diyen Kurum, Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu programında 10 temel başlıkta açıklanan projelere değindi.

“CHP’li İBB yönetiminin hafriyat döküp kapattığı metro hattını süratle yeniden başlatacağız”

Çekmeköy’de yaşanan trafik sorununu çözmek için çalışacaklarını belirten Kurum, “1 Nisan’da ilk iş olarak; CHP’li İBB yönetiminin hafriyat döküp kapattığı Çekmeköy, Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen, Yenidoğan metro hattını süratle yeniden başlatacağız. Bıraktıkları bu kötü hatırayı hafızalardan tamamen sileceğiz.” dedi.

Taşdelen’de her geçen artan trafiğin hızla çözüleceğinin altını çizerek, “İBB’nin 5 yıldır hiçbir şey yapmayıp sadece algı ve reklamını yaptığı tünel kavşağını revize edeceğiz ve en kısa sürede tamamlayacağız.” diyerek sözlerine devam etti.

Nev Eser Konaklarının orada yer alan köprülü kavşağın yerin altına alınacağını, böylelikle 12 bin metrekarelik yeni bir meydanın şehre kazandırılacağını belirtti.

Çekmeköy Belediyesi tarafından verilen 5 bin liralık bursun 7 bin liraya çıkarılmasını isteyen gençlere bir müjde veren Kurum, “Çekmeköy’ün gençleri öyle istiyor ama biz 7 bini az görüyoruz. İstanbul’un tüm gençleri duysun. 1 Nisan’dan itibaren İBB olarak, gençlerimizin burs miktarını 10 bin liraya çıkaracağız. Ve her yıl da bu rakamı artıracağız.” dedi.

“‘100 yıllık planlama ve strateji’ dönemine geçeceğiz”

İstanbul’u Türkiye Yüzyılı’na en iyi şekilde hazırlamak için çalışacaklarını ifade eden Kurum, “Belediyecilik tarihinde iz bırakacak olan ‘100 yıllık planlama ve strateji’ dönemine geçeceğiz. Bir yandan hayatımızda acilen değiştirilmesi gereken zorlukları süratle gidereceğiz. Diğer yandan da çocuklarımızın yaşayacağı, mutlu aileler kuracağı, huzurla yaşlanacağı İstanbul’u da planlayacağız.” diyerek sözlerine devam etti.

Bu çağı aşan hizmetlerin İstanbul’a kazandırılacağını belirten Kurum, 18 ayda 100 bin sosyal konutun tamamlanacağını ve 5 yılda 650 bin yuvanın dönüştürüleceğini sözlerine ekledi. Şehrin trafik çilesini bitirmek için 328 kilometrelik metro hattının 5 yılda 650 kilometreye, 10 yılda ise 1.004 km’ye çıkarılacağını, İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesinin kalmayacağını belirtti.

“Gençlerimiz, çocuklarımız, annelerimiz, emeklilerimiz neredeyse Büyükşehir orada olacak”

“Gençlerimiz, çocuklarımız, annelerimiz, emeklilerimiz neredeyse Büyükşehir orada olacak.” diyen Kurum, gençlere ulaşımda yüzde 40 indirim yapılacağını, 0-6 yaş arası çocuğu olan babalara da, çocuklarıyla ücretsiz seyahat hakkı verileceğini, ihtiyaç sahibi emeklilere her ay 2 bin 500 TL destek

verileceğini, ilk kez iş kuracak gençlere tam 100 bin TL destek sunulacağını, evlenecek gençlere ise 50 bin TL beyaz eşya yardımı yapılacağını ve İstanbul’un festivaller şehri olması için çalışacaklarını ifade etti.

“İstanbul’a sevdalı herkesi muhteşem eserlerimizle gururlandıracağız”

“Sadece Cumhur İttifakına gönül vermiş kardeşlerimizi değil, İstanbul’a sevdalı herkesi, durmak bilmeyen gayretimizle, muhteşem eserlerimizle gururlandıracağız.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

“Kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmiyoruz, İstanbul’da yaşayan her bir kardeşimizin oyuna talibiz”

Etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Murat Kurum, “Bugün Çekmeköy’deyiz, buradaki coşkuyu görüyorsunuz. Gittiğimiz her ilçede bu ilgiyi, bu coşkuyu, bu kardeşliği görüyoruz. O yüzden kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmiyoruz. Biz İstanbul’da yaşayan her bir kardeşimizin oyuna talibiz. Bu gençlik ve kadın hareketi olacak. 31 Mart’ta beraber kazanacağız, 1 Nisan itibariyle onlarla birlikte hizmet edeceğiz. İstanbul’la İstanbullunun meseleleriyle ilgileneceğiz.” dedi.

TOKİ’de hak sahibi olan vatandaşlarla bir araya gelen Kurum, yapılan görüşmenin detaylarından bahsetti. “TOKİ’de hak sahibi olmuş arkadaşlarımızla bir araya geldik. Onları dinledik. Aynı masa etrafında istişare ettik. En azından ben onlarla birlikte olabilecek mücadeleyi ortaya koydum.

Hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem de bizler 25 yıllık iş ahlakımızda milletimize ne söz verdiysek hep o sözleri tutmanın gayreti içerisinde olduk. Bugüne kadar nerede afet olsa biz gittik milletimize bir söz verdik ve sözümüzü tuttuk. Dün de Tuzla’daki kardeşlerimizle aynı anlayışla bir araya geldik. Yapılabilecek bir iyileştirme var mı, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek bir çalışma var mı baktık. Mutlu bir şekilde ayrıldık.” dedi.

Etkinlik yapılan konuşmaların ardından horon gösterisi ve İsmail Türüt konseriyle devam etti.

Murat Kurum’a eşi Şengül Kurum, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Milletvekili Zehra Nur Aydemir, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Av. Akın İlhan, MHP Çekmeköy İlçe Başkanı Tahsin İnce, Çekmeköy BBP İlçe Başkanı Murat Arslan ve Çekmeköy Rizeliler Dernek Başkanı Av. Hüseyin Dursun Ekşi eşlik etti.

Bu arada Üsküdar’dan gelen Eyüp amca eşi hanımefendi, Başkan adayımız Kurum’a sevgilerini iletti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL