Güncel Manşet

Koruma altındaki çocuklardan Mehmetçiğe mektup

Devlet korumasındaki çocuklar, Mehmetçiğe yazdıkları mektuplarla yeni yılı kutladı, şehitler için başsağlığı diledi. Koruma altındaki çocuklardan Mehmetçiğe mektup Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar, yazdıkları mektuplarla..

Koruma altındaki çocuklardan Mehmetçiğe mektup

Devlet korumasındaki çocuklar, Mehmetçiğe yazdıkları mektuplarla yeni yılı kutladı, şehitler için başsağlığı diledi.

Koruma altındaki çocuklardan Mehmetçiğe mektup

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar, yazdıkları mektuplarla vatan savunmasında görevli Mehmetçiğin yeni yıllını kutladı.

Son dönemde Irak’ın kuzeyindeki terör saldırıları sonucu şehit olan askerler için de başsağlığı mesajlarını ileten çocuklardan biri mektubunda, “Şehitlerimiz olmasaydı, sizler olmasaydınız bu vatan, bu millet şu an olmazdı.” ifadesini kullandı.

aa_picture_20240101_33329697

Koruma altındaki çocuklardan Mehmetçiğe mektup

2’nci sınıf öğrencisi bir kız çocuğu ise asker olmak istediğini belirterek, Mehmetçik abilerine selamlarını iletti. Bir başka çocuk da “Siz bizim için çok değerlisiniz. Bizler için gözünüzü kırpmadan hayatınızı feda ediyorsunuz. Siz bizim gururumuzsunuz” kelimelerini kağıda döktü.

Şehitlere seslenen bir başka çocuk da “Siz her zaman bizim kalbimizdesiniz, inşallah bir gün cennette buluşuruz. Şehitler ölmez vatan bölünmez.” mesajına yer verdi.

 

Kaynak: AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL