Gündem Manşet

MHP Lideri Bahçeli’nin çağrısı ses getirdi: Diyanet harekete geçti

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin çağrısı ses getirdi. Diyanet harekete geçti. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Diyanet’in Kudüs, Gazze ve Doğu Türkistan için Cuma hutbelerinde dua okutulması..

MHP Lideri Bahçeli’nin çağrısı ses getirdi: Diyanet harekete geçti

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin çağrısı ses getirdi. Diyanet harekete geçti. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Diyanet’in Kudüs, Gazze ve Doğu Türkistan için Cuma hutbelerinde dua okutulması yönündeki kararı için teşekkür etti.

MHP Lideri Bahçeli’nin çağrısı ses getirdi: Diyanet harekete geçti

MHP Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Diyanet’in Cuma hutbesinde Kudüs, Gazze ve Doğu Türkistan’daki mazlum halklar için için dua okutulması yönündeki kararı için teşekkür etti.

Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dünyadaki mazlum Müslümanlara yardım etmenin İslami, vicdani ve insani bir insiyatif olduğunu belirtti. Cuma namazlarında, Gazze ve Doğu Türkistan için yapılan duaların anlamlı ve kıymetli olduğunu vurgulayan Yıldırım, Diyanet Başkanı Ali Erbaş’a ve bu uygulamaya katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

MHP LİDERİ BAHÇELİ DAVET ETMİŞTİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli, uzun yıllardır Türkiye’ye giriş yasağı bulunan Uygur Türkleri’nin savunucusu Rabia Kadir’i Türkiye’ye davet ederek, “Sayın Rabia Kadir’in Türkiye’ye ziyaretinin önündeki engellerin kaldırılarak milletiyle özlem gidermesi en samimi dilek ve temennimdir. MHP, Sayın Rabia Kadir’i misafir etmeye hazırdır” açıklamasında bulunmuştu.

MHP’li Yıldırım, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Dünyadaki mazlumlara, zulme uğrayan Müslümanlara elimizden geldiğince yardım etmek İslami, vicdani ve insani bir insiyaktır.

Hiçbir şey yapamıyorsak, dua eder, Rabbimizin tecellisini niyaz ederiz.

Bu bakımdan Cuma namazlarında hutbenin ardından,

Gazze ve Doğu Türkistan’ın anılarak mazlumlar için dua edilmesi ziyadesiyle anlamlı ve kıymetli olmuştur.

“Müminler kardeştir.” şiarının her vakit zinde tutulmasına da vesile olacak bu uygulama için @diyanetbasin başkanı @DIBAliErbas nezdinde katkısı olan herkese teşekkür.

Allah hepsinden razı olsun.”

DİYANET’TEN MÜFTÜLÜKLERE TALİMAT

Diyanet İşleri Başkanlığı, geçtiğimiz hafta 81 il müftülüğüne yolladığı yazıyla, cuma hutbelerinde, bir sonraki talimata kadar Kudüs, Gazze ve Doğu Türkistan’daki mazlum halklar için de dua edilmesini istemişti.

Diyanet’ten 81 ildeki müftülüklere gönderilen yazıda şu ifadelere yer verilmişti:

“Cuma günleri ikinci hutbeden sonra yapılan Türkçe duanın, bir sonraki talimata kadar aşağıda yer verilen şekilde yapılacak.

‘Allah’ım İslam’a ve Müslümanlara yardım eyle. Devletimizi ve milletimizi her türlü tehlikeden koru. Bize dünya ve ahirette iyilikler ve güzellikler ihsan eyle. Bizi, ana-babamızı ve bütün müminleri bağışla. Kudüs, Gazze ve Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyadaki bütün mazlum kardeşlerimize yardım eyle. Onları muzaffer eyle. Şüphesiz sen dualarımızı işiten ve kabul edensin.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL